Прислухайтесь до порад логопеда!

Чому діти часто приходять до школи з дефектами мовлення? Як цим учням ведеться серед однолітків? Чи уявляють батьки, які приниження випадають на долю таких дітей спочатку в молодших класах, а потім в підлітковому віці? Непоодинокі випадки, коли діти не лінуються , намагаючись засвоїти базові дисципліни, але зазнають невдач у навчанні та уїдливих глузувань з боку ровесників.

Чому іноді труднощі у навчанні так важко долаються і що треба робити, аби малюк правильно розмовляв, добре читав, грамотно писав? Чиста звуковимова не привертає до себе уваги, але ж як впадають в око дефекти мовлення. Якщо ми любимо свою дитину, бажаємо їй добра та світлої долі, невже байдуже поставимося до її труднощів, які згодом спричиняють вади! Вчасне не виправлення мовних вад веде до порушень і затримки загального розвитку дитини, спричинює труднощі у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і реальних подій.

Ось чому логопед завжди попереджає, ба навіть лякає батьків, намагаючись застерегти їх від легковажного ставлення до проблем мовлення їхнього малюка.

Мовленнєве недорозвинення у дитини фахівець зможе діагностувати до чотирьох років. Виправити цю непросту ваду можна тільки копіткою роботою. В результаті корекційної роботи (і тільки завдяки їй!) вдається цілком позбавитися мовного розладу – і дитина навчиться правильно розмовляти, добре читати, матиме змогу грамотно писати, успішно опановувати програму масової школи. Якщо мовленнєве недорозвинення вчасно не виявити, не подолати, школяр опиняється сам на сам з хронічними безнадійними невдачами у навчанні грамоти, читання, навіть, уявіть, математики (бо, щоб розв’язати задачу, треба її, як мінімум, прочитати, зрозуміти, запам’ятати…). На цьому етапі стає очевидним, що щось негаразд. Ні розгублені, вражені батьки, ні вчитель не знають, як допомогти дитині.

В Україні існує добре розвинена, струнка система безкоштовної логопедичної допомоги дошколярикам. Зверніться своєчасно, прислухайтесь до порад логопеда! Не лишайте свою дитину можливості вільно розвиватися, вповні відчувати красу життя і радість спілкування. Дайте їй можливість обрати бажану професію й перетворити на дійсність свою мрію!